Książka
Andrzej Bandkowki Książka Biżuteria Artystyczna-kurs wytwarzania
459 stron
621 kolorowych ilustracji
122 rysunki

projektowanie, pracownia, obróbka metali, złotnictwo, odlewnictwo, dokładny opis procesów technologicznych...

Książka – podręcznik
Andrzeja Bandkowskiego
"Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania"
jest zapewne najbardziej wszechstronnym instruktażowo opracowaniem tego typu, wśród tych, które ukazały się w języku polskim.
Pozwoli ona skorzystać wielu zainteresowanym z wiedzy i doświadczenia artysty, dla którego biżuteryjna profesja stała się życiową pasją, a kreatywność współtworzyła fenomen polskiej szkoły srebra.

Irena Huml, Warszawa, w marcu 2014
Kiedy w roku 2004 zacząłem pracę jako wykładowca i prowadzący ćwiczenia warsztatowe i projektowania biżuterii w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu odczułem na własnej skórze brak takiego całościowego podręcznika, w którym byłaby mowa poza materiałoznawstwem, probiernictwem, technikami złotniczymi także o procesach technologicznych z dokładnym ich opisaniem.
Bardzo pomocne byłoby przy projektowaniu także powiązanie przemyśleń o formie przedmiotu z tymi procesami technologicznymi i uwzględnienie możliwości jakimi dysponuje projektant.
Przygotowując się do zajęć miałem okazję opracować takie ćwiczenia, które pomagały studentom w szybkim zdobywaniu nowych doświadczeń. To samo zauważyłem prowadząc kursy. Najpotrzebniejsze informacje i pokazy, ćwiczenia pozwalające szybko opanować najpotrzebniejsze operacje i jak najszybsze przejście do realizacji własnych pomysłów oczywiście po opracowaniu projektu.
Taka szybka ścieżka zmusza do rozwiązywania wielu problemów, zdobywaniu wiedzy teoretycznej i zbieraniu doświadczeń praktycznych przy wykonywaniu wielu różnych własnych propozycji.
Nie tracą oni czasu na rozwiązywanie problemów technicznych, mogą skupić się na formie i treści, bez uciekania się do hochsztaplerskich szokujących sztuczek, których celem głównym jest zamaskowanie braku podstawowych umiejętności.
Naprawdę dużą satysfakcję daje widok błyszczących oczu osoby oglądającej pierwszy własnoręcznie wykonany przedmiot po kilkunastu godzinach zajęć, która wcześniej nie widziała pilnika i nie wiedziała co to takiego lutowanie.
Główny cel to pomoc właśnie takim ludziom pragnącym robić piękne przedmioty z metalu.
Pomoc polegająca na tym, aby nie tracili oni czasu na niepotrzebne ciągłe odkrywanie przysłowiowej Ameryki przy wykonywaniu najprostszych czynności.
Pomoc polegająca na przekazaniu informacji, których nie ma w żadnych książkach, a które często uważane są za tajemnice mistrzów, gdy tymczasem są one tylko najprostszym sposobem wykonania czegoś najszybciej i najlepiej.
Właśnie dlatego napisałem tę książkę .
Adres wydawnictwa:
BAS Pracownia Autorska
Andrzej Bandkowski
ul. Księcia Witolda 47/22
50-202 Wrocław
tel./fax 71-321-52-68
tel. kom. 601 79 99 36
e-mail: a.bandkowski@o2.pl
www.bandkowski.art.pl
konto: 37 1090 2398 0000 0001 0072 6238

cena 1 egz. książki: 240 zł.
(koszty wysyłki pokrywa wydawca)
↑