Konkurs "Skarby Ziemii"
Redakcja branżowego portalu jubilerzy.info.pl serdecznie zaprasza młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej do udziału w Konkursie pn. Skarby Ziemi. Konkurs został podzielony na dwie fazy. W pierwszej Uczestnicy wykonują projekty, w drugiej, Zwycięzcom przekazujemy kamienie i przystępują do wykonania biżuterii. Mamy nadzieję, że promocja zwycięzców konkursu w międzynarodowym środowisku branżowym będzie dla wielu z nich swoistą trampoliną w przyszłej karierze zawodowej.

Słowa kluczowe
Kula ziemska, Sfery, Kręgi, Gra z proporcjami, Kolczyki obręcze, Pierścienie, Dziki ruch, Ekologiczny styl, Ziemia i pył, Niezbadane przestrzenie, Majestatyczne siły natury, Egzotyczne liście, Niebieski i różowy szafir, Odcienie zieleni, Skały, Pustynia i piasek, Szlaki ziemskie, Nieregularne konstrukcje z kamieniami, Inkrustacje, Agat, Ametryn, Bursztyn, Fluoryt, Kryształ górski, Krzemień pasiasty, Zielony szmaragd, Turmalin Arbuzowy, Tygrysie Oko, Cytryn

Linia tematyczna
Pomysły na biżuterię, zgodnie z podanym tematem, powinny być inspirowane bogactwem Ziemi: skałami, kamieniami, glebą, pyłem, lasami tropikalnymi i warstwami geologicznymi czasu. Przyroda zawsze była dla jubilerów niewyczerpanym źródłem natchnienia. Świat przyrody jest niebezpieczny, arogancki, tajemniczy ale również ekscytujący i majestatyczny. Pasja i zamiłowanie do projektowania są ograniczone jedynie pięknem naturalnych kamieni, różnorodnością kształtów, rozmiarów i kolorów. Pozwól działać Twojej kreatywnej wyobraźni. Zanurz się we wnętrzu planety, poczuj miliardy lat jej transformacji, zaczerpnij inspiracji wyobrażając sobie burzliwe zjawiska geologiczne i ruchy tektoniczne, które wycisnęły z głębi i ukształtowały masywne łańcuchy górskie, wyrzeźbiły kontynenty i oceany. Niech Twoja praca przeniesie nas w niezbadane, pozwoli zobaczyć świat na nowo, niech będzie przewodnikiem do nowego abstrakcyjnego i organicznego stylu, w którym zawsze zwycięża dobro i miłość.

Cel konkursu
W centrum uwagi konkursu postawiono kreatywność i innowacyjność w pracy z naturalnymi kamieniami oraz demonstrację ich wyjątkowego blasku.
Celem konkursu jest promocja młodych talentów specjalizujących się w projektowaniu i wytwarzaniu biżuterii oraz aktywizowanie pracy zespołowej przy realizacji projektów jubilerskich.

Prawo do uczestnictwa
Uczestnikami konkursu mogą być: uczniowie, studenci i kursanci na kierunkach artystycznych związanych z projektowaniem, tworzeniem biżuterii oraz jej prezentacją fotograficzną.

Nagrody
Wszystkie prace zgłoszone do konkursu i spełniające kryteria projektu mogą otrzymać nagrody.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez profesjonalne, niezależne jury powołane przez Organizatora Konkursu. W skład jury wchodzą: mistrzowie rzemiosł artystycznych, jubilerzy-złotnicy i uznane branżowe autorytety.

Zgłoszenia do konkursu

↑